Hyundai Heavy Indutries si vybral tento krát svetovú výstavu strojov INTERMAT v Paríži k predstaveniu úplne novej generácie stavebných strojov Hyundai. Medzi nimi predstaví aj prvých šesť pásových bagrov od 22 do 52 ton.

Jedná sa o svetové premiéry nasledovných modelov:

1. HX220L

2. HX260L

3.HX300L

4.HX330L

5.HX380L

6.HX520L

Tesne pred prvým predstavením Vám prinášame pár informácií o nových pásových rýpadlách Hyundai. Vývojári z Hyundai Heavy Industries využili povinný prechod na novú emisnú normu stavebných strojov na kompletné prepracovanie všetkých stavebných strojov Hyundai.

Nové jednoduchšie označovanie

HX220L

H- Hyundai

E- Excavator (bager pásový)

220- Váhová kategória v tomto prípade 22ton

L- Dlhý podvozok alebo iné ako MH- Material handling (Manipulačný bager) CR- krátky zadok

Nové motory pre vyšší výkon

S novými motormi stroje Hyundai dosahujú novú emisnú normu (TIER4 final a EU stage IV final) s minimálnymi splodinami NOx a zníženým množstvom pevných častíc, na jej dosiahnutie si Hyundai vybral kombináciu technológií EGR a SCR. Zároveň táto nová technológia priniesla aj úsporu paliva v priemere 3-6% čo však závisý od spôsobu práce strojníka a povahy práce bagra. Hyundai si vybral viac rôznych značiek dodávateľov motorov. Pásové bagre ktoré budú predstavené na INTERMAT-e HX220L, HX260L, HX300L, HX330L, HL380L budú osadené motormi CUMMINS a HX520L motorom SCANIA.

Nový tvar bagra ho robí robustnejším a bezpečnejším

S novým motorom prichádza aj nevyhnutnosť lepšieho prísunu vzduch čo zabezpečujú väčšie ventilačné otvory. Taktiež zadné svetlomety boli zmenené pre zníženie vibrácií a dlhšiu životnosť, zjednodušili sme servisný prístup k motoru a miestam údržby, zlepšila sa viditeľnosť z kabíny, zvýšili sme bezpečnosť pri jazde bagra na kopec a mnoho iného.

Nová kabína pre vyšší komfort

Kabína bola úplne zmenená pre zníženie úrovne vnútorného hluku, vibrácií a pre zväčšenie priestoru pre strojníka. Zmenili sme predné okno pre lepší výhľad, zjednodušili sme otváranie dverí z vnútra, zefektívnili sme cirkuláciu vzduchu spoločne s novo vyvinutou klimatizáciou zabezpečuje lepšie prístup čerstvého vzduchu. Zvýšili sme množstvo odkladacích priestorov a ich objem. Nový je aj dotykový centrálny displej a mnoho iného.

Vylepšený multimediálny systém

Nový multimediálny systém bagrov Hyundai sa zobrazuje na 8 palcovom dotykovom monitore, pre lepšiu viditeľnosť a s mnohými funkciami naviac. Samozrejmosťou je komunikácia so strojníkom v Slovenskom jazyku. Je možné ho spojiť s mobilným telefónom s takzvanou funkciou zrkadlenia a samozrejmosťou je pripojenie reproduktorov v stroji na mobil. Multimediálny systém je možné ovládať nielen dotykom ale aj navým HAPTIC ovládačom ktorý poznáte zo sveta automobilov.

Tešíme sa na Vás v Paríži na stánku Hyunda Heavy Industries Europe.