Zväčšený prístrojový panel pre jednoduché monitorovanie a nastavenie stroja Hyundai HX480L.

Jednou z dôležitých inovácií novej rady HX je nový a väčší 8 palcový dotykový monitor - monitor môže zobrazovať informácie zVášho mobile cez funkciu zrkadlenie. Je o 30% väčší ako u predchádzajúcich modelov. Je tiež ľahko čitateľný a hlavné zobrazenie obrazovky je možné upraviť podľa preferencií strojníka.To je možné ovládať pomocou dotykového ovládania alebo nového Haptic ovládača.Pripojenie k mobilnému telefónu je ľahšie ako inokedy s pripojením Bluetooth k rádiu stroja.

Nové, exkluzívne Bezpečnostné prvky

Medzi nové bezpečnostné prvky patrí exkluzívne iba v Hyundai bagroch systém AAVM (Advanced Around View Monitoring). Jedná sa o systém pre 360 ° vizualizáciu virtuálneho operačného pohľadu - ktorý sa zobrazuje na 8-palcový monitor. Systém sa skladá z Around View Monitoring (AVM) systému, ktorý poskytne 360 ° vizualizáciu virtuálneho operačného výhľadu a systémmu Detection System (imode) - inteligentný pohybujúci sa objekt, ktorý varuje obsluhu, keď objekty spadajú do pracovnej vzdialenosť stroja.

Palivová efektívnosť - systém pre zníženie spotreby paliva a emisií motorov.

Srdcom bagra Hyundai HX480 L je motor Scania DC13 084Ac 4- taktný preplňovaný vzduchom chladený dieselový motor, ktorý spĺňa najnovšie emisné normy Euro IV pre redukciu pevných častíc a oxidov dusíka vo výfukových plynoch s výkonom 444 HP (331kW). Hyundai zvolil kombinované riešenie s technológiami EGR a SCR.

DEF / AdBlue® - je tu jednoduchý prístup k DEF / AdBlue® nádrži. DEF / AdBlue®- nádrž je nainštalovaná vo vnútri priehradky na náradie s jednoduchým prístupom k nalievaciemu hrdlu nádrže. Varovanie pred preplnením je červenou LED diódou. Napájací modul DEF / AdBlue® je pripojený na strane palivovej nádrže pre jednoduchú údržbu a výmenu filtrov.

ECO Gauge - umožnuje sledovať ekonomiku práce s bagrom Hyundai. Na displeji sa zobrazuje ekologickosť prevádzky podľa farby, otáčky motora, spotreba paliva. Okrem toho, je zobrazený na displeji stav spotreby paliva, ako aj priemerná spotreba paliva a celkové množstvo spotrebovaného paliva. Hodinovú a dennú spotrebu paliva možno skontrolovať v podrobnom menu.

IPC (Intelligent Power Control) - Inteligentné ovládanie výkonu v závislosti od pracovného prostredia. Je to mód ktorý sa zapína na monitore. V kopacom móde je prietok čerpadla kontrolovaný čo zabezpečuje nižšiu spotrebu paliva.

Attachment Flow Control - HX Seria bagrov Hyundai má efektívnejšie ovládanie množstva prietoku oleja, čo zabezpečujú dve nezávysle riadené hydraulické čerpadlá. Efektívne sa dajú optimalizovať prietoky prídavnej hydrauliky podľa potreby prídavného zariadenia (do pamäte sa dá uložiť 10 rôznych kladív a 10 rôzych drapákov, drvičov alebo pod.) a podľa potreby prostredia.

Nový Variable Power Control - Hyundai HX Seria bagrov minimalizuje spotrebu a zvyšuje efektívnosť práce s bagrom hyundai. * P (power) mód: Maximalizuje rýchlosť a silu bagra Hyundai pri ťažkej práci.* S (standard) mód: Optimalizuje nastavenie výkonu bagra Hyundai pri čo najnižšej spotrebe paliva pre stredne ťažké práce. * E (economy) mód: Nastavenie bagra na ľahkú prácu a najlepšiu efektívitu využitia paliva pri nej.

Electronic Viscous Fan Clutch - Elekrtronická spojka ventilátora znižuje hlučnosť bagra Hyundai počas práce, vďaka presnému nastaveniu otáčok v závislosti od teploty hydraulického oleja a chladiacej kvapaliny prip práci bagra Hyundai. Taktiež je možné skrátiť čas zahrievania hydraulického oleja.

Ochrana chladenia - Nový systém ochrany chladičov pred nasatím predmetov do chladenia zabezpečuje špecíalne tvarovaná mriežka chladičov ktorá zároveň aj zvýšila priepustnosť vzduchu a tým zefektivnila chladenie bagra Hyundai.

Zosilené čapy, púzdra a polymérové prachovky - zlepšujú mazanie pohyblivých častí a zabezpečujú nízku prašnosť v pohyblivých spojoch. Tiež sa zmenšili medzeri medzi čapmi a púzdrom, čo zvýšilo životnosť čapov, púzdier a znížilo náklady na mazanie a údržbu.

Nový 8 palcový inteligentný kapacitný dotykový displej ako v smartfónoch - Séria HX bagrov Hyundai má o 30% vačší displej ako predchádzajúca séria. Okolo displeja sú centralizované tlačidlá a taktiež cez tento nový displej ovládate omnoho viac funkcí ako kedykoľvek predtým. Displej sa dá ovládať okrem dotyku aj novým HAPTIC ovládačom ktorý poznáte z automobilového priemyslu.

Wi-Fi Direct so Smart Phonom (Zrkadlenie) - Toto zrkadlenie umožnuje ovládať na novom displeji všetky funkcie Vášho smartfónu ako napríklad navigáciu, internet, pozeranie videí alebo počúvanie hudby priamo zo smartfónu. (Zatial funguje iba na Android)

Nový Audio Systém - Radio prehrávač, USB , MP3, integrované Bluetooth hands-free, a zabudovaný mikrofón s možnostou telefonovania počas práce.

Proporcionálna prídavná hydraulika- Môžete si zvoliť ktorýkoľvek s prídavných okruhov ako proporciálny.

Nová Kabína- pre vyšší komfort Hyundai používa novú kabínu ktorá je lepšie odpružená, tichá a ergonomickejšia s vačším priestorom pre strojníka.

Ľahký servisný prístup - umožnuje rozloženie častí ktoré sa pravidelne servisujú alebo dopĺňajú ako AdBlue®, nafta, oleje a filtre atď. Miesto na doplňovanie nádrže systému DEF/AdBlue® sa nachádza vo vnútri skrinky na náradie s ľahkým prístupom. Upozornenie na nízku hladinu je signalizované červeným svetlom.

Hi-mate (Remote Management System) - Je satelitný monitorovací systém, ktorý umožnuje monitorovanie stroja a servisnú diagnostiku na diaľku. Je v Základnej výbave bagrov Hyundai od 12 ton až po 120 ton. Hi-mate, šetrí Váš čas a peniaze, umožnuje Vám monitorovať spotrebu paliva, čas práce, miesto používania bagra Hyundai a mnoho iného. Môžete si Váš stroj monitorovať y Vášho počítača či mobilného telefónu.